Hodowla & Sport

Hodowla prowadzona jest w 25-cio hektarowym Agroturystycznym Gospodarstwie Rolnym „Dwór Kochań”, we wsi Kępiaste.
Kępiaste, położone jest na terenie drugiego co do wielkości w Polsce Kampinoskiego Parku Narodowego, w gminie Leszno, powiecie Warszawa Zachodnia.
Hodowlę prowadzi Piotr Kochański, miłośnik koni i jeździectwa, prawnik i inwestor, założyciel firmy prawniczej Kochański i Partnerzy (www.kochanski.pl).
Koncepcja hodowli wpisana jest w ideę i plany Stajni Treningowo Szkoleniowej LovEnPeas Arabians, działającej na terenie Gospodarstwa Dwór Kochań.

W STS LovEnPeas Arabians podstawowym założeniem i uzasadnieniem dla prowadzenia i rozwijania hodowli koni arabskich jest szczególna cecha tych koni, która przy ich dobrym traktowaniu, obdarzaniu szacunkiem i czułością może pomóc współczesnemu człowiekowi utrzymać lub odzyskać kontakt z jego często utraconymi emocjami, a tym samym podnieść na wyższy poziom możliwości poznawcze i zdolności adaptacyjne, i twórcze człowieka. Założyciel LovEnPeas oraz jego współpracownicy utrzymują, że ich konie pomagają im prowadzić tak życie, tj. zgodnie z koncepcją LovEnPeas.

W LovEnPeas konie korzystają z utrzymywanych w Dworze Kochań, dobrze zaprojektowanych stajni i urządzeń jeździeckich. Na terenie posiadłości znajduje się duży parkur o wymiarach 50m x 80m z nowoczesną nawierzchnią, przestronna kryta ujeżdżalnia o wymiarach areny 20m x 40m, tor wyścigowy z dwoma prostymi o długości 550 m i łącznej długości 1300 m, tor treningowy o długości 850m, kryte dachem lecz otwarte round-pen i karuzela na 6 koni i mniejsze maneże treningowe. W LovEnPeas funkcjonują nowoczesne, przestronne i czyste stajnie, murowane zamknięte i drewniane typu angielskiego, z 40-ma boksami.
 
Piotr Kochański
"...Dwór Kochań i STS LovEnPeas Arabians z założenia są, razem, miejscem, gdzie w cieniu wielkich polskich państwowych hodowli koni czystej krwi prowadzimy specjalistyczną hodowlę polskich koni arabskich, tzw. czysto-polskich. Nasze kryteria hodowlane przewidują standard konia dużego, wysokiego i silnego, a przy tym pięknego i odważnego, takiego jakim polski koń arabski był historycznie, od początku.

Mamy nadzieję, że nasze osiągnięcia będą wzorcem dla koni arabskich w Polsce. Plan hodowlany opracowujemy skrupulatnie na 10 lat, koncentrując się na możliwościach wynikających z naszego sposobu hodowli i treningu, dla utrzymania aktywności, a w tym uczestniczenia w sporcie koni zdrowych, o wybitnych rodowodach, pochodzących od przodków z potwierdzonymi wynikami sportowymi. Planujemy źrebić do dwóch klaczy rocznie.

W LovEnPeas, po odsadzeniu, źrebięta bezstresowo wchodzą w roczny plan zabaw i treningów dla roczniaków i dwulatków, a w kolejnych latach rozpoczynamy z nimi cykle treningowe, aż do ich pierwszych startów w zawodach.

Naszą intencją jest wprowadzanie do sportu koni już przygotowanych do pracy, bez zbędnych, niszczących psychikę obciążeń. Trenując młode konie, pomagamy im zbudować silne, sprawne ciała, podnieść zdrowotność i wydolność, wydobyć drzemiącą w nich siłę i wytrzymałość, aby przygotować je do współpracy z człowiekiem, a docelowo do startów w zawodach jeździeckich takich jak Sportowe Rajdy Konne, Wyścigi Płaskie i Wyścigi Płotowe, Skoki Przez Przeszkody czy WKKW.

Nasze konie, których eksterier uważamy za wybitny, są przygotowywane do Pokazów Hodowlanych.

Chcemy, aby Dwór Kochań i STS LovEnPeas Arabians były miejscem, w którym troska i skupienie na poszczególnych koniach, ich hodowla i trening odbywały się według precyzyjnie przemyślanych i realizowanych planów hodowlanych i treningowych. ...”