Wydarzenia

Na terenie STS LovEnPeas Arabians planujemy regularnie organizować kliniki jeździeckie prowadzone przez wybranych, najlepszych, wysoko kwalifikowanych szkoleniowców, jeźdźców i trenerów. Wykorzystując przygotowaną do tego światowej klasy infrastrukturę i akcesoria jeździeckie, takie jak profesjonalne maneże, a w tym parkur o wymiarach olimpijskich, czworobok, kryty round-pen o średnicy 20 m, czy specjalistyczny komplet przeszkód jeździeckich, pragniemy propagować sporty konne, a także umożliwiać poszerzanie wiedzy i umiejętności jeźdźcom, instruktorom i miłośnikom koni.

Kliniki jeździeckie, skierowane zarówno do jeźdźców profesjonalnych jak i hobbystycznych zrzeszać będą szerokie grono profesjonalistów szkolących w zakresie: metod utrzymania i hodowli koni, jeździectwa naturalnego i rozwoju sportowego w takich dyscyplinach jak: Ujeżdżenie, Skoki przez przeszkody, WKKW, Sportowe rajdy konne.

Organizowane co kwartał kliniki, to znaczy wiosenne, letnie, jesienne i zimowe, z przygotowanym teoretycznym i praktycznym programem zajęć, trwające do tygodnia, zakładają przyjazd ograniczonej liczby uczestników, mających na miejscu do dyspozycji zakwaterowanie o wysokim standardzie i boks dla konia wraz z wyżywieniem.

Pragniemy organizować szkolenia i konsultacje z najlepszymi trenerami i zawodnikami z kraju i ze świata, miedzy innymi z: Ingrid Klimke, złotą medalistkę olimpijską w WKKW, Jerzym Krukowskim, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski WKKW, Sally Swift, która zrewolucjonizowała spojrzenie na naukę dosiadu, opierając się na świadomości swojego ciała, Elaine Butler, ekspertką z zakresu biomechaniki jeźdźca i konia, Mary Wanless, która opracowała rewolucyjny program nauczania RWYM – Ride With Your Mind, Gerdem Heuschmannem, uznanym lekarzem weterynarii i zawodowym jeźdźcem, a także wieloma innymi czynnymi zawodnikami sportów konnych.

Chcielibyśmy aby naszymi gośćmi byli również szkoleniowcy z zakresu Natural Horsemanship, tacy jak: Monty Roberts, Pat Parelli, Steve Halfpenny, Mark Rashid, czy pierwszy w Polsce licencjonowany instruktor Parelli Natural Horsemanship - Katarzyna Jasińska.

W niedalekiej przyszłości planujemy również organizację zawodów rangi regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej w dyscyplinach: Sportowe rajdy konne, Skoki przez przeszkody i Ujeżdżenie.