Pinoccina
na sprzedaż
(Caccini x Pinotage)
klacz, pełna krew angielska, gniada, 2020-05-29

Hodowca: Piotr Kochanski
Właściciel: Piotr Kochański

Caccini AMERICAN POST  BERING  
WELLS FARGO 
COURANCES   SIMON DU DESERT 
MARIE JBEIL 
Pinotage  Lateral  Singspiel  
Ligona  
Pearl Lagoon  Protektor  
Polish Affair 
Matką Pinocciny jest Pinotage - córka wyhodowanego w Wielkiej Brytanii i sprzedanego do Niemiec ogiera Lateral, syna irlandzkiego Singspiela który dał m.in. fenomenalnego, zakupionego z Irlandii do Polski Cameruna (zwycięzca Wielkiej Warszawskiej, Nagrody Prezesa Totalizatora Sportowego, St.Leger). Pinotage biegała dzielnie na torze we Wrocławiu przez 3 sezony, startując 13 razy z czego 7 gonitw ukończyła na płatnych miejscach zaliczając 2 zwycięstwa.
Ojcem Pinocciny, do którego jest ona fenotypowo tak bardzo podobna, jest ogier Caccini, koń niepokonany na polskich torach w wieku trzech i czterech lat, mający za sobą bardzo udane starty zagraniczne.

Caccini od początku swojej kariery wyścigowej startował w największych gonitwach rozgrywanych na Warszawskim Torze Wyścigów Konnych. W wieku trzech lat łatwo sięgnął po zwycięstwo w najważniejszej gonitwie rocznika Nagrodzie Derby na dystansie 2400 m, wygrał najistotniejszy sprawdzian porównawczy Nagrodę Wielką Warszawską na dystansie 2400 m. Miał szereg błyskotliwych zwycięstw, między innymi w Nagrodzie Iwna, na dystansie 2200 m, czy Irandy, na 2000 m. Za wszystkie te sukcesy na koniec sezonu 2016 Caccini otrzymał prestiżowy tytuł Konia Roku.

W wieku czterech lat ogier nie zwolnił tempa, zaliczając udane występy na torze w Hoppegarten oraz wygrywając na Służewcu Nagrodę Widzowa na dystansie 2400 m oraz Prezesa Totalizatora Sportowego na 2600 m. Caccini łącznie zarobił prawie 400 tysięcy złotych, równowartość ok 100 tysięcy euro.

Doskonałe wyniki sportowe nie są jednak przypadkiem. Caccini legitymuje się świetnym pochodzeniem, a w jego rodowodzie można znaleźć konie takie jak Northern Dancer, Sadlers Wells, Shirley Heights i wiele, wiele innych gwiazd światowego formatu.

Ojciec Cacciniego - American Post, to zwycięzca prestiżowych wyścigów najwyższej rangi, m.in. Prix Jean Luc Lagardere, Grand Criterium, FR-Gr1, 1400 m, Racing Post Trophy, GB-Gr1, 1600 m, czy Poule d'Essai des Poulains FR-Gr1, 1600 m, który zarobił prawie milion euro. Jego potomstwo z powodzeniem ściga się na torach całego świata, a łączna suma ich wygranych oscyluje w okolicach 70 milionów euro! Warto dodać, że kariera American Posta jako ogiera czołowego była stosunkowo krótka, a on sam odszedł niespodziewanie w maju 2016 roku, co czyni jego potomków jeszcze cenniejszymi w hodowli.

Matka ogiera Caccini - Courances, dała w hodowli jeszcze jednego potomka, który zarobił prawie 200 tysięcy euro, wygrywając 10 gonitw na torach europejskich.

Zarówno rodzina żeńska, jak i linia męska Cacciniego prezentuje się doskonale, wydając na świat tysiące świetnie biegającego potomstwa, w którego żyłach płynie krew najlepszych koni wyścigowych świata, a w tym naszą PinoCcinę, która właśnie zaczęła treningi na torze roboczym  na terenie naszego centrum treningowego, po tym kiedy spokojnie przyjęła siodło w wieku 3 lat, pod koniec 2023 roku.