Elberiusz
(Ascot DD x Elbera)
ogier, gniady, 2017-04-25
PUREBRED

Hodowca: SK Michałów (PL)
Właściciel: Piotr Kochański
Ród męski: Saklawi I 1886
Linia żeńska: Milordka ~1810

Ascot DD Glorius Apal  Justify  
Gloria Apal 
Lady Nina DD  Psytadel  
Monogrammed Lady 
Elbera   QR Marc  Marwan Al Shaqab 
Swete Dreams 
El Emeera  Ekstern  
Emanacja  
Elberiusz to wysoki, mierzący 160 cm, robiący wielkie wrażenie ogier, o wybitnym rodowodzie oraz cechach, które pozwalają zakładać doskonałe rezultaty tego konia zarówno na pokazach jak i w sporcie.
Elberiusz jest synem użytego szeroko w państwowej hodowli ogiera Ascot DD – Czempiona Europy, dwukrotnego Wiceczempiona Świata i Pucharu Narodów, Wiceczempiona pokazów w Menton, Abu Dhabi, Dubaju i Sharjah.
W polskiej hodowli Ascot DD zostawił sporo utytułowanego potomstwa we wszystkich trzech stadninach państwowych oraz w hodowli prywatnej - jak Czempionka Polski i Czempionka w Białce oraz Best in Show na obu pokazach – Encarina, złoty i srebrny medalista z Białki, Wiceczempion i brązowy medalista Czempionatu Polski – Erantis, złoty i srebrny medalista z Białki, brązowy medalista Czempionatu Polski – Parillus, Czempionka Pokazu w Radomiu El Gotta, dwukrotna Wiceczempionka Polski – El Belissima, brązowa medalistka Czempionatu Polski – Anguria, zwyciężczyni klasy i Top Five Czempionatu Polski – prywatnej hodowli Escotia, czy złoty medalista w Babolnej, srebrny medalista w Kauber-Platte i brązowy medalista Czempionatu Austrii – ogierek TM Lamborghini. Ascot DD w polskiej hodowli dał głównie kasztanowate potomstwo, często niewielkiego wzrostu, tak jak on sam, dlatego nasz Elberiusz, gniady, rosły, piękny i silny rumak jest wyjątkowym synem swojego ojca.
Ascot DD bardzo dobrze połączył się z klaczami z linii "E" Milordki, i to właśnie z tej linii pochodzi matka Elberiusza, Elbera.
Elbera biegała na torze jeden sezon, startowała tylko 4 razy, i 3 razy została zanotowana na płatnych miejscach. Elbera jest córką Czempiona Świata ogiera QR Marc i El Emeery – rezultatu "złotego połączenia” Czempiona Świata – Eksterna i matki Czempionki Świata (Emandy) - Emanacji. Siostrą Elbery od tej samej matki jest m.in. El Larinera, zwyciężczyni klasy na Czempionacie Europy. Elbera w 2019 roku została sprzedana podczas zimowej aukcji koni arabskich na Służewcu za 41000 euro.
Elberiusz w Lovenpeas przeznaczony jest do treningu rajdowego. Na już na swoim koncie kilka złotych pucharów w Zawodach w Sportowych Rajdach Konnych.