Estime
(TF STAR IBN PSEQUEL x ESCALA)
ogier, siwy, 2021-02-19
PUREBRED

Hodowca: SK Kurozwęki
Właściciel: Piotr Kochański
Ród męski: Saklawi I 1886
Linia żeńska: Wołoszka 1810

TF STAR IBN PSEQUEL PSEQUEL  PADRONS PSYCHE 
YNAZIA HCF 
TF LUNA  ANSATA SHAAMIS 
ANDREA MADDALENA 
ESCALA  EKSTERN   MONOGRAM  
ERNESTYNA  
ESTRALA   WERBUM  
ELŻBIETKA  
Estime, ogier hodowli SK Kurozwęki, to jeden z nielicznej stawki potomstwa urodziwego ogiera TF Star Ibn Psequel – brązowego medalisty Narodowego Czempionatu Włoch i srebrnego na pokazach  w Palermo (międzynarodowy B) i Verona Grand Prix Fieracavalli, sprzedanego ostatecznie do Pakistanu.

TF Star Ibn Psequel to kontynuator popularnej linii męskiej Patrona przez Padronsa Psyche natomiast ze strony żeńskiej rodowodu reprezentuje ciekawą linię Saklavi Jedran wywydzącą się od klaczy Emese importowanej z Syrii do narodowej stadniny Pompadour we Francji w 1887 roku. Ta linia żeńska trafiła później do stadniny w rosyjskim Tiersku przez importowaną z Francji w 1930 roku klacz Carabine, a stamtąd do Wielkiej Brytanii i Europy Zachodniej wraz z importowaną z Tierska do Anglii klaczą Speshka po zasłużonym dla światowej hodowli Priboju. Matką TF Ibn Psequela jest klacz Luna po Ansata Shaamis, który pozostawił wybitnego w hodowli syna i ojca późniejszych czempionów i wspaniałych matek – Shael Dream Desert'a.

Matką Estime jest Escala po Trójkoronowanym Czempionie Świata, Pucharu Narodów i Europy, jednym z najwybitniejszych ogierów polskiej hodowli – Eksternie i od klaczy Elżbietka sprzedanej do Australii podczas aukcji Pride of Poland. Elżbietka z kolei była córką niesamowicie żeńskiej, pięknej i dzielnej Elżuni, która startowała na torze aż 19 razy z tego aż 14 razy zajmując płatne miejsca. Linia klaczy Ellora przez Elżunię właśnie jest kontynuowana po dziś dzień w stadninie koni Białka i słynie szczególnie z koni ukierunkowanych na sport, takich jak zwycięzcy nagród imiennych: El Ghazi, Ereiz, Elsana, El Sara, zwycięzca derbów Eliat i najsłynniejszy polski użytkowy koń arabski, wielokrotny medalista wytrzymałościowy i ujeżdżeniowy, uhonorowany WAHO Trophy dla wybitnego osobnika polskiej hodowli – Elekt.

W LovEnPeas, Estime, piękny i spokojny, szybki i wytrzymały, mocny prospekt sportowy, chętnie trenuje przygotowując się do startów w sportowych rajdach konnych w roku 2025.