Elleneusz
sprzedany
(Pogrom x Ellena)
ogier, siwy, 2017-02-13
PUREBRED

Hodowca: SK Michałów (PL)
Właściciel: Piotr Kochański
Ród męski: Saklawi I 1886
Linia żeńska: Milordka ~181

Kariera

Statystyki


Pogrom QR Marc  Marwan Al Shaqab 
Swete Dreams 
Pętla   Visbaden  
Petra  
Ellena   Ekstern  Monogramm  
Ernestyna  
El Kahira  Piber  
Emigracja  
Elleneusz to mierzący 156 cm w kłębie rzadki, bo siwy syn Pogroma – Czempiona pokazu w Białce, Czempiona Polski, USA, pokazów w Scottsdale, Las Vegas i Regionu 11 w USA.
Pogrom, syn Czempiona Świata – QR Marca to m.in. ojciec utytułowanych: Wiceczmpionki Polski – Basilii, brązowej Czempionki Polski i Europy – Brodnicy czy brązowej medalistki z Białki – Paminy. Pogrom w swym rodowodzie łączy urodę z dzielnością. Jego matka Pętla to córka zasłużonego w rajdach ogiera Visbaden (ojciec doskonale biegającego na torze El-Visa), jak również pochodzi z linii urodziwej klaczy Pestka (matka doskonałych klaczy stadnych Pohulanki i Pepeszy), córki Peptona – ojca koni zarówno pięknych jak i wybitnych wyścigowo.
Matka Elleneusza to Ellena – michałowska klacz łącząca najlepsze konie wyhodowane w historii tej stadniny - Czempiona Świata ogiera Ekstern oraz klaczy Emigracja (babka Elleny), założycielki dynastii michałowskich czempionek, tzw. "linii E".
Elleneusz w sezonie 2020 roku trenował na torze Partynice we Wrocławiu. Startował tylko 2 razy ale obydwie gonitwy ukończył na płatnych miejscach – drugim i czwartym.

Filmy z gonitw:

Video 1
Video 2