Endron
sprzedany
(Poganin x Endrra)
wałach, siwy, 2017-01-14
PUREBRED

Hodowca: SK Michałów (PL)
Właściciel: Piotr Kochański
Ród męski: Saklawi I 1886
Linia żeńska: Milordka ~1810

Poganin Laheeb   Imperial Imdal 
AK Latifa 
Pohulanka   Pepton  
Pestka  
Endrra   Ekstern   Monogramm  
Ernestyna  
Endorra   Pesal  
Emigrantka  
Mierzący 158 cm w kłębie Endron to syn Czempiona Polski, bardzo cenionego w polskiej i zagranicznej hodowli ogiera Poganin. Mimo, że sam był niewielkich rozmiarów, Poganin często przekazywał pokaźny wzrost, świetny ruch oraz urodę – odziedziczoną po obojgu rodzicach – multiczempionie i ojcu czempionów izraelskiej hodowli, czystoegipskim Laheebie oraz doskonałej janowskiej matce stadnej, pięknej Pohulance, córce Peptona, ktory wsławił się jako ojciec koni zarówno pięknych jak i dzielnych.
Ze strony matki Endron to syn michałowskiej klaczy Endrra – sprzedanej w 2017 roku do znanej egipskiej stadniny Al Baydaa. Endrra reprezentuje w swoim rodowodzie najlepsze linie michałowskich czempionów – jej ojcem jest Czempion Świata Ekstern, bez wątpienia najlepszy reproduktor polskiej hodowli po II wojnie światowej po dziś dzień. Matką Endrry jest Endorra, kilkukrotnie plasowana w Top Five czempionatów w Białce i Janowie, po czym sprzedana do Szwecji. Siostra Endrry - Ekstura była 3cia na Międzynarodowym Pokazie w Blommerod w Szwecji. Matką Endorry z kolei, a prababką Endrona jest słynna michałowska Emigrantka, Czempionka Polski, Wiceczempionka Europy, doskonała matka stadna w Michałowie – wśród jej przychówku jest m.in. ogier czołowy, Czempion Polski – Emigrant jak również Czempionka Polski, USA, Pucharu Narodów, Europy i Wiceczempionka Świata – El Dorada. Nie bez powodu więc linia żeńska Endrona, założona przez klacz Emigrację (matkę Emigrantki) jest najbardziej rozchwytywaną przez hodowców z całego świata.
W sezonie 2020 Endron trenował na torze wyścigowym Partynice we Wrocławiu, choć właściciel konia nie wyraził zgody na jego start w gonitwie, gdyż jego zdaniem Endron nie był jeszcze gotowy do ścigania się. W domu, w Lovenpeas, w sezonie 2021 Endron jest wprowadzany do treningu wytrzymałościowego i nie jest wykluczone, że będzie prezentowany na pokazach.