Ziemianin
sprzedany
(Empire x Zenga)
wałach, siwy, 2017-03-07
PUREBRED

Hodowca: SK Michałów (PL)
Właściciel: Piotr Kochański
Ród męski: Saklawi I 1886
Linia żeńska: Selma or.ar. 1865

Empire Enzo   Padrons Psyche 
RD Bey Shahmpane 
Emira   Laheeb  
Embra  
Zenga   Emigrant   Ararat  
Emigrantka  
Zmowa   Monogramm  
Zguba  
Ziemianin to rosły - 157 cm w kłębie, masywny, obszerny, urodziwy syn cenionego bardzo w hodowli czysto polskich arabów ogiera Empire. Empire to m.in. Czempion Polski, Czempion Pokazu w Wels, brązowy medalista Czempionatu Europy i Top Ten Czempionatu Świata. Poza tym, że jest ojcem utytułowanego pokazowo potomstwa dał też dwie synów i córki, a w tym chociażby Daggarę i Piękną Pannę, które zwyciężały gonitwy eksterierowe dla koni arabskich na torze we Wrocławiu. Wśród potomstwa Empire, które zaistniało na pokazach są, m.in, janowska Atakama - Czempionka Pokazu w Białce, Top Five Czmepionatu Polski i 4ta w klasie na Czempionacie Europy, michałowska El Larinera - Top Five Czempionatu Europy, czy michałowski Woj – złoty medalista pokazu w Pradze, Emar Avi – prywatnej hodowli czempion z Bergamo, srebrny medalista w Weronie i Strohen oraz klacz Cykora - Top Five międzynarodowych czempionatów w Danii, Niemczech i Francji, sprzedana do Chin.
Z kolei pełna siostra Ziemianina – Zenteria z powodzeniem startowała na pokazach międzynarodowych zajmując 2gie miejsce na pokazie w Bergamo, a 3cie na pokazie w Mediolanie.
Matką Ziemianina i Zenterii jest Zenga, córka Czempiona Polski, bardzo zasłużonego w hodowli ogiera Emigrant oraz klaczy Zmowa, córki legendarnego "ojca czempionów" – ogiera Monogramm.
W sezonie 2020 Ziemianin uczestniczył w treningu wyścigowym na torze w Partynicach we Wrocławiu. Uzyskał bardzo wysokie oceny od dziennikarzy i był kwalifikowany jako 5cio gwiazdkowy pewniak. Pobiegł w dwóch wyścigach. Wykazywał siłę i szybkość, jednak wrodzona młodzieńczość nie pomagała mu wygrywać. Z pierwszego miejsca w stawce, nie zmęczony, świeży spadał na dalsze pozycje tuż przed metą, oglądając się za swymi przyjaciółmi z treningów.
W STS Lovenpeas Arabians Ziemianin trenowany jest jako koń wszechstronny przeznaczony do rajdów długodystansowych.